İGE Kefalet Portalı
Önemli Bilgilendirme

İGE Kefalet Portalı’ndan kefalet başvurusu yapmak için mobil imzanızın bulunması ve aktif olması gerekmektedir. Mobil imza elektronik imzadan farklı olup mobil imzanızı iletişim operatörlerinden satın alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Ürünlerimiz

İGE Özkaynak Kefalet Destek Paketi

Destek paketimiz, kredibilitesi olmakla birlikte teminat yetersizliği nedeniyle finansmana erişmekte zorlanan KOBİ niteliğini haiz ihracatçılara İGE özkaynaklarından verilecek kefaletler yoluyla Eximbank tarafından kredi kullandırılmasının sağlanması için hazırlanmıştır.

Hedeflenen Kredi Hacmi: 46.6 Milyar TL
Başvuru Süresi: 31.12.2023’e kadar
İlgili Finans Kuruluşu: Eximbank
Yararlanıcı Türü: KOBİ ve KOBİ Dışı
Yararlanıcı Kredi Üst Limiti:
KOBİ
KOBİ Dışı
20 Milyon TL
30 Milyon TL
Ürün Vadesi: Azami 12 Ay
Başvuru Kredi Tipi/Türü: Nakit - TL
Ücret ve Komisyon Oranları
Başvuru Ücreti (İGE): 2.000 TL
Kefalet Komisyonu (İGE): %1,5
Yukarıda belirtilenler, ürünle ilgili genel koşullar olup, ürün koşulları ve talep edilen belgeler nihai olarak Eximbank tarafından duyurulacaktır.

İGE Özkaynak Kefalet Destek Paketi 2

Destek paketimiz, kredibilitesi olmakla birlikte teminat yetersizliği nedeniyle finansmana erişmekte zorlanan KOBİ niteliğini haiz ihracatçılara İGE özkaynaklarından verilecek kefaletler yoluyla protokol imzacısı bankalar tarafından kredi kullandırılmasının sağlanması için hazırlanmıştır.

Hedeflenen Kredi Hacmi: 25 Milyar TL
Başvuru Süresi: 30.09.2023’e kadar
Yararlanıcı: KOBİ
Yararlanıcı/Risk Grubu Kredi Üst Limiti: 15.000.000 TL
Ürün Vadesi: Azami 12 Ay
Başvuru Kredi Tipi/Türü: Nakit TL
Başvuru Ücreti (İGE): 2.000 TL
Kefalet Komisyonu (İGE): %1.5
İlgili Finans Kuruluşları (*): Akbank T.A.Ş. Türkiye Halk Bankası A.Ş. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Türkiye İş Bankası A.Ş. T.C. Ziraat Bankası A.Ş. QNB Finansbank A.Ş. DenizBank A.Ş. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Şekerbank T.A.Ş. Odea Bank A.Ş. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. ING Bank A.Ş. Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Anadolubank A.Ş
(*) Diğer İGE ortağı bankaların entegrasyon süreçleri devam etmekte olup, tamamlayan bankalarımız listeye ilave edilecektir.

İGE kefaletiyle kullandırılacak kredilere konu tutarlar, vergi/SGK/maaş/kira ödemeleri için ya da işletme finansmanı ihtiyacına yönelik yapılan harcamaları gösterir belge ibrazıyla harcamanın muhatabı olan üçüncü kişilere transfer edilecektir.

Yukarıda belirtilenler, ürünle ilgili genel koşullar olup, ürün koşulları ve talep edilen belgeler nihai olarak başvuru yapılacak bankalar tarafından duyurulacaktır.